• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/%C3%87%C4%B0ZG%C4%B0-ROMAN-Okurlari-Derne%C4%9Fi-625846110958757/
Üyemiz Cüneyt Sezgin'in Katıldığı Koleksiyoner programı
Derneğimiz üyesi Cüneyt Sezgin 31 Temmuz 2019 tarihinde TRT2 kanalında yayınlanan Koleksiyoner programının konuğu oldu. Programda çizgi romanlar ve çizgi roman figürlerinin yanında kurşun askerlerden oluşan eşsiz koleksiyonunun tanıtımı yapıldı. Bunun yanında Cüneyt Sezgin çizgi roman sevgisini ve okurken yaşadığı mutluluğu anlattı.
Türkiye'nin koleksiyonerlik kültürüne güncel bir yaklaşım sloganıyla hazırlanan programda, çizgi romanların ve çizgi roman karakterlerinin figürlerinin koleksiyon değerlerinin yanında çizgi romanın genellikle çocuklara yönelik olarak algılansa da gerçekte hayal gücünü yitirmeyen her yaşta insana hitap ettiği de Cüneyt Sezgin tarafından vurgulandı.
İlk çizgi roman olarak kabul edilen "Yellow Kid" den günümüzde yayınlanan yerli ve yabancı tüm çizgi romanlardan örneklerin sergilendiği programda Cüneyt Sezgin'in koleksiyonu içinde önemli bir yer tutan "içinde bizden eserlerin ve görüntülerin bulunduğu yabancı çizgi romanlar" da sunuldu.
Koleksiyonculuğu "bireyin kendisi ile nesne arasında kurduğu bağ" olarak tanımlayan Cüneyt Sezgin, koleksiyonerliğin sadece biriktirme olmadığını, belli bir disiplin ve sistematik çalışmayı gerektiren, ilgi, merak, hoşlanma ve nesne ile bütünleşmenin sağlandığı, araştırmayı gerektiren bütünsel bir yapı olduğunu ifade etti. 


  
273 kez okundu

Yorumlar

     01/08/2019 17:29

Büyük bir keyifle izledim. Ayrıca imrenmedim desem yalan olur. Çizgi romanın yalnızca çocuklara yönelik olmadığına dair güzel bir program olmuş. Kutlarım.
Güngör Uzun

Koleksiyoner programı ve Cüneyt Sezgin      01/08/2019 13:58

Çok keyifle izledim. Çizgi roman sayesinde tanıdığım değerli insanları düşünüce mutluluğum arttı.
Savaş OKUTAN

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret22059
Hava Durumu
Saat