• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/%C3%87%C4%B0ZG%C4%B0-ROMAN-Okurlari-Derne%C4%9Fi-625846110958757/
  • https://www.twitter.com/@CizgiRomanOkur
  • https://www.instagram.com/cizgiromanokurder
“ÇİZGİ ROMANI YAŞATANLAR” ORİJİNAL ÇİZİMLER SERGİSİ - 2

              
              Çizgi Roman Okurları Derneği 28 Şubat 2019’da özel bir sergiye imza atıyor… Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi  ile beraber gerçekleştirdiği bu sergi; çizgi roman alanında adını duyurmuş, yurtiçi ve yurt dışındaki kapak ve dergi tasarımlarıyla adından söz ettirmiş 25 sanatçının orijinal çizilmiş koleksiyon arşivini çizgiseverlerle buluşturuyor. Çizgi Roman Okurları Derneği bu sergiyle; “9. Sanat” olarak nitelendirdikleri çizgi romanın, güzel sanatlar alanında faaliyet gösterecek geleceğin sanatçılarına izlek oluşturmasını hedeflediklerini belirtiyor.
             
            Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanat Galerisi’nde 28 Şubat-25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek sergide; çizgi roman sanatının usta isimlerinden Aslan Şükür’ün “Altın Fırçalı Adam” adlı belgeseli ve ardından gerçekleştirilecek bir söyleşisi de yine açılış programı arasında yer alan etkinlikler arasında bulunuyor.
            
            Çizgi Roman Kültürü Dergisi “Profesör” sanat galerisinde oluşturulan bir standla, çizerlerin imzasıyla çizgiseverlerle buluşturulacak. “Çizgi Romanı Yaşatanlar” sergisi Tarkan, Karaoğlan, Kara Murat gibi ulusal kahramanlarla, Mister No, Teks, Zagor, Tommiks, Mandrake ve Kızılmaske gibi unutulmaz çizgi roman kahramanlarıyla buluşma ve onları hayatımıza katan çizerleriyle sizlere tanışma olanağını sunuyor…

             Sergide eserleriyle yer alan sanatçılar ise şöyle:  Aslan Şükür, Ömer Muz, Ersin Burak, Sezgin Burak, Suat Yalaz, Yücel Köksal, Yalçın Dağlı, Eralp Noyan, İsmail Gülgeç, Hikmet Yamansavaşçılar, Ragıp Derin, Faruk Geç, Şahap Ayhan, Samim Utkun, Talat Güreli, Refet Kartal, Cemal Dündar, Haslet Soyöz, Abdullah Turhan, Fatih Okta, Mehmet Dal, Özcan Eralp, Firuz Aşkın, Ural Akyüz.

 

Program:

Açılış :13:30

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu,

Kültür Müdürü Prof. Dr. Simten Gündeş’in de katılımıyla…

Yer: GSF Sanat Galerisi

14:00

Kokteyl

Usta Çizer Aslan Şükür Kitap Imzalıyor

 

15:00

Resital: Ögr. Gör. Elif Şen

Ar. Gör. Mustafa Avşar

Yer: Süha Arın Konferans Salonu

15:30

Aslan Şükür “Altın Fırçalı Adam”

Adlı Belgesel Film Gösterimi

16:15

Aslan Şükür ile Çizgi Roman Okurları Dernegi

Başkanı Önder Çakı Söyleşisi

  
414 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret29858
Hava Durumu
Saat
Reklam Alanı