• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/%C3%87%C4%B0ZG%C4%B0-ROMAN-Okurlari-Derne%C4%9Fi-625846110958757/
Üstat Necati Derya'nın Adana Resimleri Sergisi

Necati Derya ile “Dünden-Bugünden Adana”

 

*Adanalı ressamın, çini mürekkebi, fırça ve rapido kalemle çizdiği, kentinden unutulmayacak görüntüler, 75.Yıl Sanat Galerisi’nde, 19 Şubat’tan itibaren sergilenecek

 

Çalışmalarını 5 yıldır İstanbul’da sürdüren Adanalı ressam Necati Derya, Adana’nın unutulmayacak görüntülerini içeren tarihi fotoğraflarını, çeşitli kurum, kuruluş, kolleksiyonerler ve şahısların da yardımıyla toplayarak başlattığı çizim çalışmalarını tamamladı.

Yüzlerce eski, yıpranmış, solmuş fotoğraflardan yetmiş adedini özenle seçerek, orijinallerine sadık kalıp, kendi tarzını da ön plana çıkartarak çini mürekkebi, fırça ve rapido kalem kullanarak yeniden ve siyah beyaz olarak çizen Necati Derya, çalışmalarını sanat sever hemşerileriyle buluşturmaya hazır hale getirdi.

Adanalı ressam, büyük önem verdiği bu koleksiyon için, beş ay boyunca aralıksız çalıştı.

Adana 75. Yıl Sanat Galerisi’nde 19 Şubat Pazartesi saat 18.00’den itibaren, Necati Derya’nın ilk kişisel sergisi olarak Adanalılara sunulacak koleksiyon, şimdiden ilgi ve heyecan yaratmış durumda.

Necati Derya sergisi için, “bu koleksiyonla amacım, unutulmaya yüz tutmuş, bazıları yok olmuş mekanların görüntülerini, günümüz kuşağıyla buluşturmak, anımsatmaktır. Sergimi izleyen herkes, kentinden, kendinden ve ailesinden çok şeyler bulacak” diyor.Necati Derya üstadımızın sergisinin haberi yerel basında ilk sayfa haberleri arasında yer almaya başladı.Çizgi Roman Okurları Derneği olarak onursal üyemiz olan üstadımıza başarılı ve bol ziyaretçili bir sergi diliyoruz.

  
614 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret22060
Hava Durumu
Saat